Inger

INGER

INGER

INGER on omanäoline laulja ja laulukirjutaja, kes on laiemat publikumi saanud nautida alates 2017. aastast, mil jõudis konkursi Noortebänd finalistide hulka. Oskuslik laulukirjutamine ja haaravad meloodiad on märksõnad, mis temaga kaasas käivad ning neid kahte hindasid kõrgelt ka Eesti Laulu žürii ja publik, kes üheskoos INGERile nii 2019, 2020 kui ka 2023. aastal finalisti koha omistasid. 

INGER on lisaks kohalikele lavalaudadele üles astunud ka USAs, Hiinas, Hollandis, Saksamaal ja Lätis. Žanriliselt mängib INGER popmuusika ja alternatiivsema tooni vahemail, luues köitva helikeele, mis pakub nii põnevust kui sooja äratundmisrõõmu. Ta teab suurepäraselt, mil moel taaselustada armsama kallistus või ammune mälupilt mõnest koosoldud hetkest. 

Aastal 2022 avaldas INGER oma lühi-debüütalbumi “Higher Self”, mis räägib aastatepikkusest rännakust, leidmaks iseennast. 

Varasemalt on INGERi muusika olnud inglisekeelne, kuid aastal 2023 juunikuus ilmus INGERil välja esimene eestikeelne singel “Nähtamatu”. Samal aastal ka laul “Põled kui suvi”. 2024 aasta algas kolmanda eestikeelse  singliga “Öösegadus”.  Kevad 2024 andis INGER välja suvemaigulise loo “jah, sa oled see”.

Nii nagu on aastatega arenenud ja žanriliselt laienenud INGERi muusika, on sama teinud ka tema lavaline koosseis. Lisaks INGERi soolo-ülesastumistele on väljakujunenud ka bänd, mis koosneb noortest enda ala tippudest. Üheskoos mängitakse nii INGERi sulest loodut kui ühiselt kirjutatud muusikat. Lisaks on bändiga kontsertkava tarbeks antud ka omanäoline arranžeering tuntud kohalikele ja välismaistele hittidele, mille tunnevad ära nii nooremad kui vanemad kuulajad. INGER bänd on võtnud südameasjaks pakkuda mitte vaid muusikat, vaid elamust, võludes kuulajaid lavapealse sünergia, kaasakiskuvate meloodiate ning mõnusa huumoriga. Lisaks on igal kontserdil ka väike üllatus varuks, andes nii igale ülesastumisele unikaalse hõngu.

Muusika

INGER soolo
Foto: Ako Lehemets
INGER BAND
Foto: Mardo Männimägi

Kontserdid

11.07 INGERi kohvikute kontsert: Ratas&Kohv, Tallinn (duo)

20.07 Kontsert Tammispääl (soolo)

3.08 Kuressaare Merepäevad (Bänd)

12.08 Viljandi valla Noortefestival (Bänd)

13.08 Tartu 2024 Pride (Bänd)

14.08 Wambola Surf & Bar (soolo)

20.08 INGERi kohvikute kontsert: Rohuaia kohvik, Rakvere (duo)

26.09 INGERi kohvikute kontsert: info tuleb peagi!

17.10 kell 19:00 INGERi kohvikute kontsert: Kringel Kohvik, Tallinn (soolo)

Fotod

Kontakt

Greten Lehtmaa | Manager